• Mistrzostwa Województwa Lubelskiego  LZS, Szkół Rolniczych i Średnich w halowa piłkę nożna kobiet

• W dniu 27.10.2022 w nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Województwa Lubelskiego  LZS   i Szkół Rolniczych w halową piłkę nożną kobiet. Reprezentacja ZSP Nr 5    po zaciekłej walce zajęła IV miejsce pokazując się z bardzo dobrej strony.

Skład drużyny :

• Laskowska Julia
            • Ostrówka Weronika
            • Durańczyk Natalia
            • Gałan Małgorzata
            • Wróbel Amelia
            • Zygmunt Milena
            • Gnyp Oliwia
            • Piłat Weronika
            • Jędruszko Paulina

Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego : Mazur M, Ćwik H,   Gaweł A, Otręba D.

Opiekunami drużyny byli Damian Otręba i Andrzej Gaweł.

• Carving – efektowna sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach

•

W październiku w naszej szkole odbyły się warsztaty z carvingu. Określenie to funkcjonuje w sztuce kulinarnej i oznacza umiejętność tworzenia z owoców i warzyw fantastycznych kształtów. Młodzież klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych wzięła udział w tym przedsięwzięciu, rzeźbiąc w owocach takich jak: jabłka, gruszki, pomarańcze, grejpfruty, melony oraz arbuzy.

Podczas rzeźbienia w takich produktach powstały dekoracje, które zachwycały swoim wyglądem, ale również nadawały się do spożycia, ponieważ wykonane były z całkowicie naturalnego, przyjaznego dla środowiska surowca. Rzeźbione owoce i warzywa idealnie nadają się do dekoracji stołów podczas bankietów i różnych imprez okolicznościowych.

K.M.

• Złoty debel  w tenisie stołowym

• W dniu 25.10.2022 w Piotrowicach odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS i Szkół Rolniczych w tenisie stołowym gdzie uczniowie w składzie Adam Misiarz i Kacper Baran po zaciekłej walce wywalczyli złoty medal w grze podwójnej . Jest to niewątpliwie ogromny sukces patrząc na ilość startujących jak i poziom sportowy imprezy.  W klasyfikacji łącznej gier indywidualnych i deblowych nasi panowie zajęli II miejsce ( Kacper Baran, Adam Misiarz , Kacper Gil). Nie zapominamy również o damskiej reprezentacji (Julia Laskowska, Izabela Furlepa, Karolina Repeć ) które w stawce 11 drużyn wywalczyły VII pozycje.

Opiekunem reprezentacji szkoły był Andrzej Gaweł.

• „POZNAJMY SIĘ WZAJEMNIE PRZY OGNISKU”

• W dniu 20 października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Zamościu odbyło się ognisko integracyjne dla klas kształcących się w technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Jest to cykliczna impreza odbywająca się od kilku lat, której celem jest stworzenie okazji do wzajemnego poznania się uczniów i nawiązania bliższych kontaktów w ramach swojej klasy i społeczności szkolnej. Tradycyjnie były pieczone kiełbaski, a młodzież umilała sobie czas poprzez śpiewy i tańce. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się belgijka, która jest zaliczana do tańców integracyjnych. Impreza na świeżym powietrzu była idealna do korzystania z pięknego jesiennego dnia.

• Weronika Ostrówka z klasy  2 OPW brązowa medalistką Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów

• W dniach 20-23.10.2022 w Sokołowie Podlaskim rozegrane zostały Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Bardzo dobry start zaliczyła uczennica klasy 2 OPW Weronika Ostrówka gdzie po znakomitej walce okraszonej rekordami życiowymi ( rwanie 58 kg, podrzut 71kg dwubój 127 kg )  wywalczyła brązowy medal. Weronika na co dzień trenuje w klubie sportowym Agros którego treningi odbywają się na siłowni naszej szkoły a trenerem jest nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Gaweł. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

A.G.