• PROJEKTY WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W ZSP NR 5 W ZAMOŚCIU

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu od lat organizuje kursy i szkolenia dla młodzieży klas technikum oraz nauczycieli kształcących w zawodach proponowanych w ofercie szkoły.  Kursy i szkolenia odbywają się w ramach realizacji projektów wspófinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Dzięki nim nasi uczniowie mogą bezpłatnie uzupełnić i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.  Zdobyta wiedza i nowe umiejętności to dla absolwentów szkoły szansa na lepszą pracę.

Wykaz kursów organizowanych w ZSP Nr 5:

„Wachlarz kompetencji zawodowych”

• Kurs wózków jezdniowych (technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki)
    • Kurs inseminacji krów i loch (technik weterynarii)
    • Kurs carvingu (technik żywienia i usług gastronomicznych)
    • Systemy automatycznego nawadniania terenów (technik architektury krajobrazu)
    • Kurs projektowania w Google Skretch Up (technik architektury krajobrazu)
    • Operator BSL (kurs drona) (technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki)

„Dodatkowe kwalifikacje szansą na zawodowy sukces”

• Wykonywanie usług kelnerskich (technik żywienia i usług gastronomicznych)
    • Obsługiwanie kasy fiskalnej z elementami faktur
    • Inżynieria  projektowania komputerów
    • Barman (technik żywienia i usług gastronomicznych)
    • Kurs inseminacji zwierząt (technik weterynarii)
    • Florysta (technik architektury krajobrazu)
    • Kurs operatorów wózków widłowych (technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki)
    • Prawo jazdy kategorii B (wszystkie zawody)
    • Przygotowanie potraw zgodnie z trendami rynkowymi i zasadami zdrowego żywienia (technik żywienia i usług gastronomicznych)

Kształcenie i praktyka dla rozwoju Zamościa i Lublina”

• Groomer (technik weterynarii)
    • Zoopsychologia (technik weterynarii)
    • Dekorowanie wyrobów cukierniczych (technik żywienia i usług gastronomicznych)
    • EKG (technik weterynarii)
    • USG (technik weterynarii)
    • Kurs koparko – ładowarka (technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki)
    • Kurs HDS (technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki)

„Rozwój kształcenia zawodowego szkół Miasta Zamość”

• Operator kombajnu zbożowego (technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki)
    • Kurs robienia pizzy (technik żywienia i usług gastronomicznych)
    • Tworzenie witryn internetowych
    • Projektowanie i budowa zbiorników wodnych (technik architektury krajobrazu)
    • Projektowanie i budowa zielonych dachów (technik architektury krajobrazu)
    • Spawacz MAG (technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki)
    • Zasady produkcji żywności ekologicznej (technik żywienia i usług gastronomicznych)
    • Agroenergetyka
    • RTG opisy (technik weterynarii)
    • RTG technika (technik weterynarii)

Zespół ds. Promocji

Ogloszenie_o_rekrutacji_do_projektu_(1)(1).pdf

• Program stypendialny "Lubelska kuźnia talentów 2019-2021"
  • Projekt pt. „Kształcenie i praktyka dla rozwoju Zamościa i Lublina” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,
    nr RPLU.12.04.00-06-0054.

Zgodnie z art. 33 ust. 4a ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowych w perspektywie finansowej 2014-2020, podaje się do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu realizacji projektu partnerskiego pn. „Kształcenie i praktyka dla rozwoju Zamościa i Lublina” nr RPLU.12.04.00-06-0054.

Głównym celem projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego 6 szkół prowadzących kształcenie zawodowe (5 techników i 1 SB I st.) z terenu Lublina (2 szkoły) i Zamościa (4 szkoły) poprzez organizację dodatkowych zajęć specjalistycznych, zajęć prowadzących do potwierdzenia kwalifikacji dla 396 uczniów i staży/ praktyk dla min. 70% z nich oraz kursów doskonalących i szkoleń zawodowych dla 22 nauczycieli zawodu oraz poprzez doposażenie pracowni zawodowych w szkołach objętych wsparciem do końca lutego 2023 r.

Rezultatem projektu będzie nabycie kwalifikacji/ kompetencji przez minimum 85% Uczestników Projektu oraz doposażenie 5 szkół w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Liderem (Beneficjentem) w projekcie, na mocy zawartej Umowy o partnerstwie, została ustanowiona Syntea S.A. Projekt realizowany jest od 01.09.2020 r. do 28.02.2023 r. przez Instytucję Rynku Pracy, działającą na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego w regionie (Lider- Syntea S. A.) w partnerstwie z organem prowadzącym szkoły zawodowe- Miastem Zamość i szkołą kształcącą w zawodzie - Zespołem Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie.