• STYPENDYŚCI LUBELSKIEJ KUŹNI TALENTÓW 2021-2023

W ramach programu unijnego „Lubelska kuźnia talentów 2021-2023 ”uczennice z klasy 4pTW otrzymały stypendia z Lubelskiej Kuźni Talentów.

ZSP Nr 5

STYPENDYŚCI LUBELSKIEJ KUŹNI TALENTÓW 2020

W ramach programu unijnego „Lubelska kuźnia talentów 2019-2021” realizowanego przez  Województwo Lubelskie w ramach 12 Osi Priorytetowej Edukacja, kwalifikacje i kompetencje Działania 12.4 KSZTAŁCENIE ZAWODOWE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego  na lata 2014 – 2020, współfinansowanego przez Unię Europejską stypendia otrzymało 7 uczniów technikum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Zamościu: Dominika Borek (kl. 3 TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych), Magdalena Kryńska (4 TW – technik weterynarii), Katarzyna Ożóg (kl. 2g TW – technik weterynarii), Aleksandra Rój (kl. 3 TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych), Natalia Sokal (kl. 3TW – technik weterynarii), Karolina Staniec (kl. 4 TA – technik architektury krajobrazu), Wiktoria Tchórz (kl. 4 TW – technik weterynarii).

Wszystkim uczniom ZSP Nr 5 serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KUZNIA_TALENTOW.pdf

ZSP Nr 5

„LUBELSKA KUŹNIA TALENTÓW 2019-2021”

W ramach programu unijnego „Lubelska kuźnia talentów 2019-2021” realizowanego przez  Województwo Lubelskie w roku szkolnym 2019/2021 stypendia otrzymało 20 uczniów naszej szkoły: Ważna Weronika kl. 4 TA, Szczerba Ewelina kl. 4 TA, Kulpa Weronika kl. 4 TW, Seroka Jagoda kl. 4 TW, Piskorska Julia kl. 4 TW,  Łysiak Weronika kl. 4 TZ, Knap Lidia kl. 4 TZ, Tłuczek Magda kl. 4 TZ, Rapa Monika kl. 4 TZ, Maciocha Paula kl. 3 TW, Tchórz Weronika kl. 3 TW, Kryńska Magdalena kl. 3 TW, Stopyra Magdalena kl.3 TZ,  Siedlecka Daria kl.2 TW, Koczułap Agata kl.2 TW, Staniec Karolina kl. 3 TA, Mazurek Żaneta kl. 3 TA, Hrycuniak Katarzyna kl. 2 TZ, Borek Dominika kl. 2 TZ, Furlepa Dawid kl. 2 TM. Spośród wyżej wymienionych czwórka uczniów to wychowankowie szkolnego internatu.

11 grudnia 2019 r. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Wicemarszałek Dariusz Stefaniuk  pogratulowali uzdolnionym i pracowitym uczniom, wręczyli im stypendia i listy gratulacyjne. Finansowe wsparcie wynosi 400 zł miesięcznie i będzie wypłacane do końca czerwca 2020 roku. Otrzymane stypendium uczniowie mogą przeznaczyć na cele edukacyjne związane z ich potrzebami naukowymi m.in. udział w kursach i zajęciach pozaszkolnych, obozach naukowych, wymianach językowych, zakup literatury fachowej, książek, podręczników, wyposażenie własnej pracowni, warsztatu w narzędzia, materiały czy ubiór ochronny w ramach nauczanego zawodu.

Wszystkim uczniom ZSP Nr 5 serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

LUBELSKA KUŹNIA TALENTÓW 2018

Już po raz trzeci młodzież naszej szkoły wzięła udział w programie stypendialnym w Lubelskiej Kuźni Talentów. Program „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019” skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych, którzy w roku szkolnym 2018/2019 kontynuują naukę w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Stypendia przyznawane są na okres od 01.09.2018 r. do 30.06.2019 r., w kwocie 400 zł miesięcznie – najzdolniejszym uczniom, którzy spełnią wymagane regulaminem kryteria i uzyskają najwyższą punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym. Program współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i budżetu Województwa Lubelskiego, realizowany jest przez Departament Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

W ramach programu „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019” w roku szkolnym 2018/2019 stypendia otrzymało 20 uczniów Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu: Szymon Jędra kl. 4 TZ, Adamowicz Anita kl. 4 TZ, Wojciech Stopyra kl. 4 TR, Gmyz Gabriela kl. 4 TA, Kliszcz Katarzyna kl. 4 TA, Dawid Ziobro kl.4 TW, Kawałko Paweł kl. 4 TW, Ważna Weronika kl. 3 TA, Seroka Jagoda kl. 3 TW, Piskorska Julia kl. 3 TW, Jakubiak Katarzyna kl. 3 TZ, Łysiak Weronika kl. 3 TZ, Wnuk Aleksandra kl. 3 TZ, Złomańczuk Patrycja kl. 3TZ, Knap Lidia kl. 3TZ, Tłuczek Magda kl. 3 TZ, Rapa Monika kl. 3 TZ, Maciocha Paula kl. 2 TW, Tchórz Weronika kl. 2 TW, Kryńska Magdalena kl. 2 TW.

11 grudnia 2018r. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Wicemarszałek Dariusz Stefaniuk wręczyli stypendia i listy gratulacyjne naszym uczniom. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

STYPENDYŚCI LUBELSKIEJ KUŹNI TALENTÓW 2017

11 grudnia 2017 r. uczniowie klas technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu wraz z przedstawicielem szkoły – nauczycielem przedmiotów zawodowych p. Marią Polikowską, wzięli udział w uroczystej gali wręczenia stypendiów w ramach programów stypendialnych „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018” oraz „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019” realizowanych przez Województwo Lubelskie. Spotkanie odbyło się w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Listy gratulacyjne od marszałka odebrało 725 stypendystów programów realizowanych przez samorząd województwa. Uczniowie będą otrzymywać po 400 zł miesięcznie.

Miło nam poinformować, że naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów z czego czworo stypendystów to wychowankowie naszego szkolnego internatu. Stypendia otrzymali: Julia Piskorska kl. 2 TW (Technik Weterynarii), Dawid Ziobro kl. 2 TW (Technik Weterynarii), Filip Gąsior kl. 3 TW (Technik Weterynarii), Szymon Jędra kl. 3 TZ (Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych). Gratulujemy J