• Rozwój Pasji i Troska o Środowisko: Uczniowie Aktywni w Ochronie Ptaków!

          • Cieszymy się ogromnie, że możemy ogłosić kolejny sukces naszych utalentowanych uczniów! W ramach działań prowadzonych w realizacji programu „Ekopracownia zielone serce szkoły”, nauczyciele z różnych przedmiotów, w tym historii i teraźniejszości oraz biologii, wspólnie przeprowadzili projekt tworzenia prac plastycznych oraz budek lęgowych i karmników dla ptaków.

            Uczniowie kilku kierunków kształcenia w ramach tego przedsięwzięcia poświęcili wiele godzin pracy na tworzenie prac plastycznych oraz przestrzennych. Wyjątkowe prace świadczą o kreatywności uczniów i ich zaangażowaniu w troskę o środowisko naturalne i zapewnienie odpowiedniej bazy miejsc lęgowych dla ptaków.

            Budki lęgowe, które powstały podczas tego projektu, będą przekazane do zaprzyjaźnionych szkół podstawowych oraz częściowo zawieszone w parku przyszkolnym. To nie tylko szlachetny gest w kierunku naszych młodszych kolegów i koleżanek, ale także istotny krok w ochronie ptasich gatunków. Dzięki takim działaniom młodzież uczy się nie tylko wymagań życiowych ptaków, ich zwyczajów rozrodczych, ale również rozwijają swoje kompetencje społeczne. Na lekcjach historii i teraźniejszości nie raz dowiadywali się, że współdziałanie i dzielenie się umiejętnościami jest korzystne dla rozwoju społeczeństwa w skali lokalnej. Takie działanie pomoże budować świadomą odpowiedzialność społeczną za przestrzeń wokół nas i podejmować rzetelne wybory w ochronie awifauny Polski.

             

            Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych w sali nr 15. Jesteśmy niezmiernie dumni z zaangażowania naszych uczniów w tak wartościowe przedsięwzięcie i liczymy na to, że ich inicjatywa i pasja będą inspiracją dla kolejnych pokoleń!

            A.B.

            M.D.

            M.L.

          • POETYKON, CZYLI MARATON Z POEZJĄ NA WYRYWKI W ZSP NR 5 W ZAMOŚCIU

          • 21.03.2024 r. z okazji Światowego Dnia Poezji w sali nr 17 podczas dnia otwartego szkoły odbył się PoetykON, czyli maraton z poezją na wyrywki zorganizowany przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i realizowany przez platformę edukacyjną Polska Półka Filmowa.

            Od wczesnych godzin rannych uczniowie klas: 1 OPW, 3 TAZ, 5 PMR oraz uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w ogólnopolskim przedsięwzięciu kulturowym. Młodzież miała okazję posłuchać ciekawych prelekcji znakomitych wykładowców, nauczycieli akademickich oraz literaturoznawców na temat poezji.

            Młodzi ludzie, zgodnie z założeniami przedsięwzięcia, „rozgryzali metafory, rozsupływali sensy i odnajdywali ulotne połączenia” różnych tekstów poetyckich. Uczniowie weszli w niesamowity świat poezji dawnej i współczesnej. Społeczność szkolna wyruszyła w wyprawę śladami gatunków poetyckich. Przyglądała się chwili poprzez haiku, romansowała z balladą, wysłuchała wyśpiewaną pieśń nad pieśniami i zastanawiała się czy epopeja narodowa lepiej wypada na papierze czy na ekranie. Przyjrzała się także formom dzisiaj mniej znanym – eklodze, sylwie, kolędzie poetyckiej. Maraton poetycki to panegiryk na cześć poezji!

            Spotkanie z PoetykONem okazało się znakomitą lekcją literatury i kultury.

            Aneta Słupczyńska

          • „Filmoteka Szkolna. Akcja!” śladami przeszłości

          • 21.03.2024 r. podczas dnia otwartego szkoły w ZSP Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu uczniowie szkół podstawowych mogli zobaczyć wystawę poświęconą realizacji ogólnopolskiego projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”. W sali nr 17 zaprezentowano efekty pracy młodych filmowców (storyboardy, plakaty filmowe, recenzje filmowe, zdjęcia kadrów uczniowskich filmów, dyplomy, nagrody) oraz rekwizyty związane ze sztuką filmową.

             

                        W ZSP Nr 5 w Zamościu od kilku lat realizowany jest ogólnopolski program „Filmoteki Szkolnej. Akcja!”. „Filmoteka Szkolna” to program zainicjowany w 2009 roku przez Polski Instytut Sztuki Filmowej obejmujący swoim zasięgiem tysiące szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Obecnie program realizowany jest przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu PISF. Bazą Filmoteki Szkolnej jest pakiet lekcji tematycznych, w których znajdują się materiały dydaktyczne  oraz filmy fabularne, dokumentalne i animowane. Dzięki przygotowanemu materiałowi dydaktycznemu młodzież uczy się świadomego i krytycznego obcowania ze sztuką filmową, a także rozpoznawania środków wyrazu i instrumentów formalnych, którymi posługuje się film. Zajęcia filmowe pozwalają młodzieży zrozumieć rolę twórczości filmowej w życiu społecznym i artystycznym.  Młodzi ludzie biorą udział w dyskursie o kondycji państwa, historii, człowieku, twórczości.

             

                        Zadania filmowe „Filmoteki Szkolnej. Akcja!” w ZSP Nr 5 w Zamościu realizowane są pod nazwą „Filmowa Piątka!”. Zajęcia artystyczno-filmowe realizowane w ZSP Nr 5 w Zamościu pomagają uczniom zrozumieć sens sztuki filmowej. Czytanie tekstów filmowych pozwala młodzieży, nie tylko na dialog z tradycją, ale inspirację do zadawania pytań dziełu filmowemu uwarunkowanych osobistym i kulturowym kontekstem, rozumieniem roli symbolu i metafory mających związek z wartościami kulturowymi (duchowymi), moralnymi, itp.

             

                        Sala nr 17 zapełniła się nie tylko filmowymi rekwizytami, ale również ciekawymi pracami uczniów. W ramach projektu Erasmus+ młodzież na bieżąco propaguje tradycję śródziemnomorską, szczególnie na lekcjach języka polskiego. W tym celu w bieżącym roku szkolnym głównym tematem nawiązującym do przeszłości okazała się historia wojny trojańskiej. Młodzi ludzie wykonali komiksy w oparciu właśnie o ten mit. Jednakże w sali można było podziwiać także obraz grobu Agamemnona, tarcze Achillesa (w oparciu o opis z „Iliady” Homera), plakaty z różnymi wątkami mitologicznymi, maski w stylu greckim.           

             

                        Wystawę uzupełniono ciekawymi plakatami.

             

                        Projekty uczniów cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej ZSP Nr 5 w Zamościu, a przede wszystkich przyszłych pierwszoklasistów.

             

                        Dziękujemy młodzieży za ciekawe i piękne inwencje twórcze. Brawo!

             

            A. S.

             

          • Dzień otwarty szkoły

          • Sala 47 Edukacja dla bezpieczeństwa, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy.

             

            W dniu 21.03.2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu odbyły się Dni Otwarte Szkoły podczas których uczniowie szkół podstawowych mieli okazję porozmawiaćo zagrożeniach jakie mogą spotakać w życiu codziennym i jak poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych.

            W sali 47  wyświetlana była dynamiczna prezentacja dotycząca cyberbezpieczeństwa w sieci.

            Sala edukacji dla bezpieczeństwa to miejsce,  które dostarcza nie tylko wiedzy o bezpieczeństwie ale też angażuje uczniów poprzez praktyczne podejście do nauki o zagrożeniach zdrowia, życia i mienia, dlatego na stolikach były wyeksponowane pomoce dydaktyczne do praktycznej nauki związane z aspektami bezpieczeństwa: fantomy, apteczka pierwszej pomocy, imitacje ran, defibrylator AED oraz indywidualne środki ochrony dróg oddechowych i skóry.

            Uczniowie wchodząc do sali  entuzjastycznie reagowali na ekspozycję, chętnie podejmowali rozmowę na temat działalności szkoły.

             

             T.U.

          • Międzyszkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

          • 21 marca 2024 r. z okazji "Dnia Otwartego" w  Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr. 5 w Zamościu odbył się Międzyszkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się na szkolnej hali sportowej, gdzie rywalizowały cztery szkoły podstawowe z Zamościa i okolic: Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu, Szkoła Podstawowa w Wierzbie, Szkoła Podstawowa w Skierbieszowie.

            Klasyfikacja końcowa:

            1. Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu

            2. Szkoła Podstawowa w Wierzbie

            3. Szkoła Podstawowa w Skierbieszowie

            4. Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu

            Najlepszym strzelcem turnieju został Michał Mikitiuk ze SP8 w Zamościu - 5 bramek.

            Oprócz rywalizacji sportowej wszyscy uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia budynku szkoły oraz zapoznania się z ofertą edukacyjną.

            Wszystkim uczniom oraz nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział.

             

            D.O.

          • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

          • W dniu 21 marca 2024 r. w godzinach od 9.00 - 13.00 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 odbędzie się Dzień Otwarty Szkoły.

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz młodzież serdecznie zapraszają ósmoklasistów, rodziców oraz doradców zawodowych do odwiedzenia naszej szkoły. Na ósmoklasistów czeka mnóstwo niespodzianek. Będą mogli:

            - odwiedzić szkołę i zapoznać się z ofertą kierunków kształcenia na rok szkolny 2024/2025:

            - porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami ZSP Nr 5 nt. proponowanej oferty edukacyjnej i poszczególnych zawodów;

            - uczestniczyć w lekcjach otwartych organizowanych w poszczególnych zawodach.

             

            Zespół ds. Promocji

          • HOŁD DLA JÓZEFA KLEMENSA PIŁSUDSKIEGO

          • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY JÓZEFA KLEMENSA PIŁSUDSKIEGO w bieżącym roku szkolnym przypadł w dniu imienin Józefa, czyli 19.03.2024 r. Z tej okazji uczniowie klasy 3 LW (Odział Przygotowania Wojskowego) wraz z wychowawczynią – p. Anetą Słupczyńską we wczesnych godzinach rannych złożyli patriotyczną wiązankę (przygotowaną przez p. Renatę Terlecką) pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy ulicy Piłsudskiego w Zamościu.

            Zwyczaj publicznego świętowania imienin Józefa Piłsudskiego zapoczątkowali legioniści w 1915 r. Swoje pierwsze wojenne imieniny Piłsudski spędzał w sztabie brygady w Grudzynach. Wtedy otrzymał w prezencie zegarek z dedykacją „Kochanemu Komendantowi Józefowi Piłsudskiemu w dniu imienin – korpus oficerski”. W II Rzeczypospolitej 19 marca był dniem bardzo szczególnym. Co roku obchodzono imieniny Józefa Piłsudskiego. W III Rzeczypospolitej wrócono do tej tradycji. Także i dzisiaj delegaci Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu oddali hołd swojemu patronowi szkoły i przede wszystkim szczególnie zasłużonej postaci dla historii Polski – MARSZAŁKOWI JÓZEFOWI KLEMENSOWI PIŁSUDSKIEMU. Warto zaznaczyć, że uczniowie pełnili też symboliczną wartę przy pomniku.

            A.S.

          • Happening z okazji imienin patrona szkoły Józefa Klemensa Piłsudskiego w ZSP Nr 5 w Zamościu

          • Imieniny patrona szkoły w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu kolejny raz obchodzono nietypowo. 19 marca 2024 r. w godzinach 8.00-13.20 na dolnym korytarzu zorganizowano happening patriotyczny.

            Młodzież przygotowała laurki z pięknymi okolicznościowymi patriotycznymi życzeniami dla Ziuka oraz ulotki tematyczne związane z imieninami Józefa Klemensa Piłsudskiego. Zorganizowano wystawę publikacji książkowych poświęconych Marszałkowi. Zaprezentowano także tzw. kącik wspomnień poświęcony Józefowi Piłsudskiemu wzbogacony o zdjęcia, materiały i publikacje Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

            Na przerwach prezentowano utwory muzyczne o charakterze patriotycznym, np. „My, Pierwsza Brygada”, „Piechota”, „Przybyli ułani”, „Warczą karabiny”. Warto zaznaczyć, że uczniowie nie tylko słuchali pieśni patriotycznych, ale wspólnie śpiewali m. in. „Rotę” Marii Konopnickiej.

            Happening połączono z wystawą kolekcji medali, odznaczeń, krzyży, orderów państwowych, wojskowych, cywilnych, czy wojennych prezentowanych przez Maksymiliana Bartkowskiego - ucznia klasy 3 TAZ. Wśród pokaźnej kolekcji Maksa znalazły się m. in.: Order Virtuti Militari, Order Odrodzenia Polski (Polonia Restituta), Krzyż Walecznych, Krzyż Pamiątkowy Monte Casino. Zainteresowania kolekcjonerskie i hobbystyczne falerystyką Maksymilian wykazuje od wielu lat.

            Dla społeczności szkolnej ZSP Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu świętowanie imienin patrona szkoły okazało się cenną lekcją historii, literatury, muzyki i przede wszystkim wychowania patriotycznego.

            W akcję włączyli się uczniowie klas: 3 LW, 2 TM, 3 TAZ, 1 LP i 1OPW. Do dekoracji użyto flagę – uszytą przez p. Renatę Terlecką.

            Wszystkim uczestnikom zaangażowanym w przygotowanie imienin Piłsudskiego serdecznie dziękujemy.

             

            Inicjatorzy happeningu:

            Aneta Słupczyńska, Marzena Chwaleba, Monika Poździk, Leszek Wróbel (obsługa techniczna)

             

            https://muzeumpilsudski.pl/jozef-pilsudski-1867-1935/

            https://przystanekhistoria.pl/pa2/teksty/64212,Najwazniejszy-dzien-dla-pilsudczykow-Rzecz-o-imieninach-Pierwszego-Marszalka-Pol.html

             

             

          • ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI dla potrzebujących w marketach Biedronka

          • W dniach 15-16 marca  (piątek w godz.15-19, sobota w godz. 9-13)  14 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności zorganizowanej przez Bank Żywności w Lublinie.

                          Dzięki zaangażowaniu młodych wolontariuszy zbierających żywność do koszyków na terenie 5 zamojskich marketów Biedronka udało się zgromadzić sporą  ilość środków spożywczych  o długiej dacie spożycia m.in. kasze, makaron, ryż, słodycze, płatki, herbatę. Zbiórka ta miała na celu wsparcie osób potrzebujących, m.in. wybranych rodzin  z okolic miasta Zamość  żyjących w ubóstwie, jak również podopiecznych  Domu Pomocy Społecznej dla Ociemniałych  w Żułowie.

                        Część zebranych produktów, w formie paczek żywnościowych, trafi również             do rodzin naszych uczniów żyjących w niedostatku. Dziękujemy wolontariuszom za Wasz wkład, zaangażowanie oraz chęć niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym.

             

            Koordynator akcji

            Anna Szczygieł

          • „HUCZNE OBCHODY IMIENIN JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO”

          • „Huczne obchody imienin Józefa Piłsudskiego” odbyły się w dniach 16-17 marca 2024 r. w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Organizatorzy przygotowali w tych dniach wiele różnorodnych atrakcji, m.in.: czasową wystawę okolicznościową, wojskowe stoisko rodzinne, warsztaty dla dorosłych i młodzieży, koncerty, spacery tematyczne, zwiedzanie wystawy stałej i dworku „Milusin”.

            W tym ciekawym wydarzeniu uczestniczyły nauczycielki z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu p. Marzena Chwaleba i p. Monika Poździk. W pierwszej części pobytu zwiedziły wystawę stałą poświęconą życiu i działalności patrona szkoły, która jest podzielona na pięć najważniejszych etapów życia Piłsudskiego: Ziuk, Wiktor, Komendant, Naczelnik, Marszałek.

            Następnie wspólnie z przewodnikiem wybrały się na spacer. Poznały historię dworku „Milusin” w dwudziestoleciu międzywojennym, w okresie II wojny światowej oraz w czasach powojennych. Pracownik muzeum w ciekawy sposób przedstawił aspekty dotyczące odzyskiwania elementów wyposażenia dworku i pamiątek rodzinnych przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego. Znaczące były tutaj fotografie oraz wspomnienia żony i córek. Przewodnik interesująco opowiadał o codziennym życiu Marszałka, jego upodobaniach kulinarnych, trybie dnia, relacjach z żoną Aleksandrą i córkami: Wandą oraz Jadwigą. Zwiedzający mieli okazję poznać otoczenie dworku, w tym pasiekę i ogród pani Piłsudskiej. Miłym akcentem w porze obiadowej dla p. Marzeny i p. Moniki była wizyta w znajdującej się w pobliżu Muzeum, restauracji „U Dziadka”. W klimatycznym, utrzymanym w stylu epoki wnętrzu, zgromadzone są liczne pamiątki związane z postacią Józefa Piłsudskiego i jego legionistów.

             

            Marzena Chwaleba

             Monika Poździk

          • Dzień liczby PI 14.03.24

          • W dniu 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole dzień liczby Pi, uczniowie klasy 3TW,3 LP, 4TRW, 2OPW przygotowali z okazji tego święta, prezentacje, plakaty oraz quizy, które rozwiązywaliśmy podczas zajęć. Pozostałe klasy:2LP, 2TW obejrzały wykład  prof. Michała Szurka pt. „Podziwu godna liczba Pi”. 

            Ten dzień możemy podsumować, tak jak Jan Śniadecki, polski astronom i matematyk, głosił, że matematyka jest królową wszystkich nauk. Niech zatem liczba Pi będzie koroną na jej głowie.

            Opiekunowie

            Agnieszka Kostek- Nisztuk

            Ewa Śliwińska

            Dorota Misiewicz

          • SZKOLENIE TACTICAL COMBAT CASUALTY CARE

          • Uczniowie klas wojskowych OPW uczestniczyli w szkoleniu TACTICAL COMBAT CASUALTY CARE. Celem szkolenia było zapoznanie z procedurami i zasadami postępowania pozwalającymi udzielić pierwszej pomocy w sytuacji bojowej. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikat .

             

            M.M.

          • Dzień Otwarty w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

          • W dniu 7 marca 2024 młodzież z klas technik weterynarii uczestniczyła w Dniu Otwartym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Uczniowie mogli zobaczyć ofertę kształcenia na uczelni, wydawnictwa akademickiego, działalność kół naukowych oraz organizacji studenckich takich jak: chór akademicki, Zespół Pieśni i Tańca „Jawor”, Akademicki Związek Sportowy a także być świadkiem wielu innych wydarzeń. Nasi uczniowie, dzięki uprzejmości dr Bolesława Strzałki, który pełni funkcję adiunkta w Zakładzie Anatomii Zwierząt, zwiedzili prosektorium i muzeum anatomii. Następnie wzięli udział w zajęciach z histologii zwierząt pt. „Mikroskopowa analiza tkanek zwierzęcych” prowadzonych przez dr n. wet. Aleksandrę Krawczyk.

             

            Ewa Bekier-Jaworska

            Magda Kozik

          • I REGIONALNY KONKURS MECHANICZNY

          • W dniu 11 marca 2024 r. uczniowie Technikum Nr 5 w Zamościu, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu uczestniczyli w etapie finałowym I Regionalnego Konkursu Mechanicznego, który odbył się na Akademii Zamojskiej w Zamościu.

            Konkurs został zorganizowany przez Instytut Mechaniki i Budowy Maszyn Akademii Zamojskiej. Do konkursu przystąpiło 17 szkół ponadpodstawowych z województw lubelskiego i podkarpackiego. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy z zakresu mechaniki i mechatroniki pojazdów oraz mechanizacji rolnictwa.

            W etapie finałowym I Regionalnego Konkursu Mechanicznego uczestniczyło troje uczniów z technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. W etapie finałowych z bloku obejmującego treści kształcenia w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych wzięli udział uczniowie Gabriel Molas (opiekun: Paweł Kozłowski), Paweł Cholewiński (opiekun: Karol Matej) oraz Dawid Kuks (opiekun: Bartosz Narolski).

            Efektem zmagań uczniów technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, które wchodzi w skład Technikum Nr 5 w Zamościu było uzyskanie tytułu laureata etapu finałowego I Regionalnego Konkursu Mechanicznego, który został potwierdzony dyplomem potwierdzającym uczestnictwo w Regionalnym Konkursie Mechanicznym.

            Dziękujemy uczniom Technikum Nr 5 w Zamościu, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w etapie szkolnym I Regionalnego Konkursu Mechanicznego, a uczestnikom etapu finałowego konkursu gratulujemy.

             

             

            Opracował:

            Bartosz Narolski

             

          • XXIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach 2024

          • W dniu 09.03.2024 r. uczniowie klas technikum rolniczego oraz technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu uczestniczyli w XXIX Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach.

            Na XXIX Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach Polską premierę miała szósta generacja ciągników marki Valtra – seria S, a także najnowszy ciągnik rolniczy Steyr serii Plus.

            W dniach 08.03-10.03.2024 r. na wystawie Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach zaprezentowano ciągniki marki Case IH, New Holland, Valtra, Steyr, Massey Ferguson, Zetor, John Deere, Fendt, Deutz-Fahr, Farmtrac, Kubota, Landini, McCormic, Arbos, Solis i wiele innych. Po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach pojawiła się marka Ferrari i hinduski Tafe, po raz drugi obecny był rumuński IRUM.

            Na XXIX Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach nie zabrakło nowoczesnych kombajnów zbożowych, przyczep rolniczych, siewników, maszyn do uprawy roli, ochrony roślin, pras i owijarek bel, takich marek jak: Pronar, Bomet, Amazone, Kuhn, Horsch, Agro-Masz, Landstal, Mandam, Maschio Gaspardo, McHale.

            Podczas tegorocznej edycji Targów AGROTECH w Kielcach byli obecni licznie krajowi i zagraniczni producenci maszyn i ciągników rolniczych z takich krajów jak Włochy, Niemcy, Francja, Rumunia, Holandia, Belgia, Dania, Wielka Brytania, Irlandia, Kanada, Szwajcaria, Chiny, Węgry, Słowenia, Czechy, Austria, Szwecja, Finlandia, Turcja, Estonia, Łotwa, Portugalia oraz z oddalonej Argentyny i Indii.

             

             

            Opracowali:

            Michał Krzyżak

            Paweł Kozłowski

            Bartosz Narolski

          • WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

          • W dniu 09.03.2024 r. uczniowie Technikum Nr 5 wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Sandomierza

            Sandomierz to jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Polski. W Sandomierzu można zobaczyć ponad 120 zabytków architektury z różnych epok. Do najważniejszych zabytków Sandomierza należą: średniowieczny układ urbanistyczny miasta oraz jeden z najstarszych obiektów ceglanych na terenie Polski – kościół św. Jakuba. Uczniowie podczas wycieczki mieli możliwość jednym z najpiękniejszych ratuszy renesansowych w Polsce, gotycką Bazylikę Katedralną oraz Collegium Gostomianum, które jest jedną z najstarszych szkół średnich w Polsce, Zamek w Sandomierzu oraz Stary Rynek z przepięknymi kamienicami.

            Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią miasta Sandomierz .

             

            Opracowali:

            Paweł Kozłowski

            Michał Krzyżak

            Bartosz Narolski

          • SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DRUŻYN MIESZANYCHO MISTRZOSTWO ZSP NR 5

          • Serdecznie witamy, pragniemy podzielić się emocjami z niedawno zakończonego turnieju piłki siatkowej.

            WYNIKI TURNIEJU:

            Miejsce I - Klasa 4TM.

            Gratulacje dla uczniów klasy 4TM, którzy zdobyli złote medale i tytuł Mistrza Szkoły. Ich determinacja i umiejętności sportowe sprawiły, że zasłużenie stanęli na najwyższym stopniu podium.

            Miejsce II - Klasa 5TMR

            Wspaniała gra i zgranie zawodników z klasy 5TMR zaowocowały zdobyciem drugiego miejsca. To kolejna świetna drużyna, która godnie reprezentowała swoją klasę w turnieju.

            Miejsce III - Klasa 3LW

            Trzecie miejsce przypadło uczniom z klasy 3LW. Ich determinacja, fair play i zaangażowanie zasługują na uznanie. Gratulujemy

            !Miejsce IV- Klasa 4LW

            Czwarte miejsce zajęła klasa 4LW. Każdy z zawodników tej drużyny udowodnił, że ma ogromny wkład w sukces zespołu.

            Gratulacje za umiejętną grę!W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 12 drużyn klasowych, które konkurowały o prestiżowy tytuł mistrza. Atmosfera na boisku była niesamowita, a uczestnicy dostarczyli nam niezapomnianych chwil pełnych sportowej pasji i rywalizacji.Po intensywnych meczach grupowych odbyła się zacięte rywalizacja w grupie finałowej.W grupie finałowej każda drużyna miała okazję zmierzyć się z każdą, co dodatkowo podniosło poziom rywalizacji.

            Dziękujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie i fair play. Medale i puchary są symbolicznym uznaniem waszych wysiłków.Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju i za pasję, jaką wniosły do zawodów. Również gorące podziękowania dla kibiców, którzy wspierali swoje klasy, tworząc niepowtarzalną atmosferę na trybunach.Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się tradycją, kształtującą ducha sportowego naszej szkoły. Bądźcie z nami na bieżąco i śledźcie kolejne sportowe wydarzenia w naszej szkole!

             

            M.M.

          • Zbiórka żywności Caritas

          • Uczniowie z ZSP Nr 5 w Zamościu jak zawsze nie zawiedli! W dniach 08-09.03.2024 r. wzięliśmy udział w kolejnej, przedświątecznej zbiórce żywności Caritas  „Tak. Pomagam!” Dzięki uprzejmości sieci sklepów Lidl, przeprowadziliśmy zbiórkę w markecie przy ul. Sadowej. Nasi wolontariusze już wkrótce przygotują z zebranych produktów świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin. W całej Polsce do pomocy w tegorocznej zbiórce zaangażowało się aż 25 tysięcy wolontariuszy! Do tej pory dzięki akcji Caritas pozyskano blisko 8 ton żywności. Pamiętajmy, że dobro wraca!

             

             

            SKC

    • Kontakt

      • Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. J. Piłsudskiego w Zamościu, ul. Szczebrzeska 102
      • tel. 84 639 20 27, 504260191
      • Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. J. Piłsudskiego w Zamościu, ul. Szczebrzeska 102 22-400 Zamość Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych