Ogloszenie_o_rekrutacji_do_projektu.pdf
Projekt____Ksztalcenie_i_praktyka_dla_rozwoju_Zamoscia_i_Lublina___.pdf
Projekt „Kształcenie i praktyka dla rozwoju Zamościa i Lublina” realizowany jest od 01 września 2020 roku do 28 lutego 2023 roku przez Syntea S.A. w partnerstwie z Miastem Zamość i Miastem Lublin/ Zespołem Szkół Budowlanych w Lublinie.
Całkowita wartość projektu: 4 271 075,87zł
Wysokość dofinansowania Funduszy Europejskich: 3 843 968,28zł
Cel projektu:
Głównym celem projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego 6 szkół prowadzących kształcenie zawodowe (5 techników i 1 szkoły branżowej I st.) z terenu Lublina 2 szkoły: Technikum Budowlane i Technikum Drzewne w Zespole Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie i Zamościa 4 szkoły: Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Zamościu, Technikum i Szkoła Branżowa w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Zamościu, Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Zamościu.
Rodzaje form wsparcia w ramach projektu
- organizacja dodatkowych zajęć specjalistycznych: kursów i szkoleń zawodowych dla 396 uczniów,
- organizacja praktyk/staży zawodowych dla 292 uczniów,
- organizacja kursów, szkoleń, studiów podyplomowych, wizyt studyjnych dla 22 nauczycieli
- doposażenie pracowni zawodowych w 5 szkołach objętych wsparciem.
Grupa docelowa
Grupa docelowa to 396 uczniów (w tym 142 kobiety i 254 mężczyzn) i 22 nauczycieli zawodu 6 szkół, które prowadzą kształcenie zawodowe.
- Technikum Budowlane i Technikum Drzewne w Zespole Szkół Budowlanych
Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie (ZSB Lublin) – 50 uczniów (3 dziew.)
i 10 nauczycieli zawodu z kierunków: technik budownictwa, technik urządzeń sanitarnych, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik technologii drewna. - Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Zamościu (ZSP 2)– 46 uczniów
(6 dziew.) i 6 nauczycieli (3 kobiety) z kierunków: technik żywienia i usług gastronomicznych (8 uczniów i 2 nauczycieli); technik pojazdów samochodowych (30 uczniów i 2 nauczycieli); technik mechatronik (8 uczniów i 2 nauczycieli). - Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Zamościu (ZSP 4) – 80 uczniów
(24 dziew.) i 2 nauczycieli (1 kobieta) na kierunkach technik budownictwa (20 uczniów); technik geodeta (20 uczniów); technik informatyk (20 uczniów i 1 nauczyciel); technik technologii żywności (20 uczniów i 1 nauczyciel). - Szkoła Branżowa w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Zamościu (ZSP 4) – 40 uczniów (12 dziew.) i 1 nauczyciel (1 kobieta) na kierunkach: kucharz (20 uczniów i 1 nauczyciel); monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (20 uczniów).
- Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Zamościu (ZSP 5) – 180 uczniów (97dziew) i 3 nauczycieli (3 kobiety) na kierunkach: technik architektury krajobrazu
(23 uczniów); technik rolnik (34 uczniów); technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
(30 uczniów); technik weterynarii (33 uczniów); technik żywienia i usług gastronomicznych (60 uczniów i 3 nauczycieli).
Projekt „Kształcenie i praktyka dla rozwoju Zamościa i Lublina” realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Osi Priorytetowej 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje
12.4 Kształcenie zawodowe Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.
„KSZTAŁCENIE I PRAKTYKA DLA ROZWOJU ZAMOŚCIA I LUBLINA”
W ramach projektu „Kształcenie i praktyka dla rozwoju Zamościa i Lublina” odbyły się kursy groomera oraz zoopsychologii dla zawodu technik weterynarii. Młodzież miała możliwość pracy ze specjalistami w swojej dziedzinie i nabycia praktycznych umiejętności w pracy z żywymi zwierzętami. W przyszłości przydadzą się one w dalszej karierze weterynaryjnej.
W zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności praktyczne podczas kursu robinia pizzy oraz dekorowania wyrobów cukierniczych. Dzięki nim nabyli nowych umiejętności, ale także w przyszłości będą mogli zaimponować swoim pracodawcom posiadaniem certyfikatów i dyplomów.
W zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik rolnik uczniowie wzięli udział w kursie operatora koparko - ładowarki oraz operatora kombajnu zbożowego. Nabyte przez naszych uczniów kompetencje i kwalifikacje pomogą im sprawniej i korzystniej prowadzić gospodarstwa oraz wykorzystać je w pracy zawodowej.
Zespół ds. Promocji