• ,,SMAKI GRECJI’’

• W dniu 31 marca 2022 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. J. Piłsudskiego w Zamościu odbył się konkurs kulinarny ,,SMAKI GRECJI’’.

Celem konkursu była promocja kuchni greckiej, aktywizacja uczniów klas żywieniowych oraz wymiana doświadczeń kulinarnych. W konkursie wzięło udział 6 uczennic z technikum żywienia i usług gastronomicznych, które zaprezentowały wykonane przez siebie desery, przekąski słodkie i słone. Jury w składzie p. O. Gontarz, p. K. Madej, p. M. Pożdzik, p. D. Szewczuk po prezentacji i degustacji biorąc pod uwagę smak, oryginalność oraz sposób wykonania potraw wyłoniło zwycięzców. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy.

Organizatorami konkursu były  p. K. Madej i p. D. Szewczuk. Wszystkim  gratulujemy pomysłu i wykonania.

I miejsce    Zuzanna L. 3 p AZ - Spanacopita

II miejsce  Wiktoria B. 3 p AZ - Greckie ciasto z brzoskwiniami

III miejsce Natalia K.  1 TAZ - Baklawa grecka

Magdalena S. 3 p AZ - Melomakarona

Karolina S.  3 p AZ - Ravani

Patrycja Sz. 3 p AZ - Koulourakia

K. M.

D. Sz.

• DZIEŃ MUFFINKA

• W dniu 30 marca 2022 r. celebrowaliśmy w naszym internacie DZIEŃ MUFFINKA. Dziewczęta: Oliwia S., Paulina O. i Martyna B. pod kierunkiem p. Moniki Poździk przygotowały w szkolnej kuchni słodkie, czekoladowe babeczki jako dodatek do kolacji. Wychowankom z internatu bardzo podobał się ten kulinarny pomysł, a co najważniejsze również bardzo smakował.

M. P.

• WARSZTATY FLORYSTYCZNE – CIĄG DALSZY RELACJI

• W dniu 31.03.2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu uczący się w klasach o profilu techniku architektury krajobrazu uczestniczyli w kolejnych już warsztatach florystycznych, dających możliwość zdobycia umiejętności układania kompozycji kwiatowych. Podczas tych zajęć, poznali zagadnienia związane z zasadami układania bukietów kwiatowych..

Opracował:

Bartosz Narolski